Vabljeni na odprtje razstave Milana Butine in njegov spominski večer. 7. novembra 2024 v Galerijo Gunclje.
Vabljeni na odprtje razstave Marjana Prevodnika
Vabljeni na odprtje razstave Marjana Prevodnika, ki bo 5. septemebra 2024 ob 18. uri v Galeriji Gunclje.
Razstavo je mogoče videti tudi vsak četrtek od 17.00 do 19.00 v mesecu septembru in oktobru.
Vsak četrtek v mesecu septembru in oktobru bodo potekale tudi 60 minutne BREZPLAČNE likovne delavnice za odrasle.
Prijave na: marjan_prevodnik@yahoo.co.uk
V kolikor bi se prijavila skupina, je mogoč tudi termin po dogovoru.
Vabljeni na odprtje razstave Jane Vizjak
6. 6., ob 18.00, bo v Galeriji Gunclje odprtje razstave Jane Vizjak z naslovom Portreti in krogi. Akademska slikarka se je izobraževala tudi pri prof. Janezu Berniku. Strokovni komentar ob odprtju bo podal ddr. Damir Globočnik. Vabljeni!
Otvoritev razstave slikarja Vladimirja Cedilnika
Vabljeni na odprtje razstave likovnih del Vladimirja Cedilnika, ki bo v četrtek 4. aprila 2024 ob 18. uri v Galeriji Gunclje.
Folklorni večer v Šentvidu
Vabljeni na Folklorni večer v Šentvidu, ki bo v soboto 23. marca ob 18:30 uri.
Poleg FS Emona bodo nastopili še mladi folkloristi iz OŠ Šentvid in OŠ Pirniče.
Odprtje razstave akademskega slikarja Andreja Jemca v Galeriji Gunclje
V četrtek, na kulturni praznik, 8. 2., bo v Galeriji Gunclje odprtje drugega dela razstave akademskega slikarja Andreja Jemca.
Pogovor z avtorjem bo vodila ga. Bernarda Stenovec, ob 11. uri dopoldan.
Vabljeni!
Vir: SLOART
Več o razstavi: Razstava
KPZ Šutna iz Kamnika bo zapel v Šentvidu
V soboto, 27. 1. 2024, bo ob 19.00 v Ljudskem domu koncert MePZ Šutna iz Kamnika. Vabljeni!
Čas v katerem živimo, je vse prej kot naklonjen malim narodom, ohranjanju njihove identitete, jezika, kulture in pripadnosti. Svet, v katerem živimo, je namreč postal globalna vas in mi s tem državljani sveta. Kakor je seveda imenitno, da smo tehnološko napredovali, pa prinaša ta napredek tudi temne plati. Kar tako – mimogrede- se nam namreč v pogovor vpletajo tuje besede in kar tako mimogrede je KUL, FENSI in THE BEST, da se tako govori. Seveda je prav, da smo razgledani in ne zaplankani, a še bolj prav je, da smo pozorni na našo –slovensko besedo, jo negujemo in skrbimo, da ne bo šla v pozabo in jo kot tako predamo tudi našim otrokom in vnukom. Zdi se, da se zgodovina ponavlja in morda bi bilo prav, da se ponovno ozremo na dogajanje v prvi polovici šestdesetih let 19.stoletja. To je čas, ko se je krepilo slovensko narodno gibanje in krepile težnje k združenju v svoji državi. Neprecenljivo vlogo so imele pri tem čitalnice, ki so se začele ustanavljati v večjih mestih. V njih so se zbirali meščani in narodno zavedna inteligenca. S pesmijo, predstavami, plesom, koncerti in bralnimi večeri so budili in utrjevali narodno zavest. Tako je bilo tudi v Kamniku, kjer je bila čitalnica ustanovljena leta 1866 na pobudo Valentina Prevca in njegovega pripravnika Simona Jenka. Istega leta je bila čitalnica ustanovljena tudi v Šentvidu nad Ljubljano. Ena pomembnejših dejavnosti čitalnic je bila tudi narodnozavedna pesem. In izbor teh pesmi se zdi idealen tudi za naše srečanje. Vse pesmi so bile originalno spisane za moški zbor, mi pa smo za vas pripravili sodobnejše različice – za mešani zbor torej.
Nedavni komentarji